NÍHOV, RD OKRES BRNO-VENKOV, JIHOMORAVSKÝ KRAJ, KŘÍŽANOVSKÁ VRCHOVINA

2.700.000,- Kč + provize RK

Prodej krásného stylového domu v Níhově na Vysočině. Podlažní dům o velikosti 5KK je kompletně zařízený. V přízemí vstupní chodba, velký obývací pokoj s masivním nábytkem a krbem, který vyhřívá celý byt. Pokoj je spojený s jídelním koutem a kuchyní. Kuchyň je z masivního dřeva, s vestavěnými spotřebiči, lednice, myčka, varná deska, trouba. Dále v přízemí domu se nachází dva průchozí pokoje, prostorná koupelna s rohovou vanou a vestavěnými skříňkami, WC zvlášť. Z obývacího pokoje z přízemí jsou dřevěné schody do podlaží, kde je pokoj o velikosti 34 m2. Na pokoj navazuje půda, kterou je možno využít jako skladovací prostory nebo k rekonstrukci a tím se získají další pokoje. Dům je podsklepený. Ve sklepě el.kotel. Menší dílna. Ve vnitrobloku domu je dvorek, ze dvorku vstup na zahradu, která je oplocená a obrostlá kolem plotu smrky. Dvorek i zahrada poskytují dostatek soukromí. V zahradě ovocné stromy, jabloně, švestky. Dále velké zásoby dřeva na topení. Topit lze dřevem, skvělý krb v obývacím pokoji napojený do patra vytopí celý dům. Topit lze také elektřinou. Voda - vlastní vrt nebo lze napojení na centrální vodovod. Plynová přípojka HUP je na hranici pozemku. Kanalizace je septik, který se nevyváží. Dům je určený k bydlení, není třeba žádná rekonstrukce, ihned k nastěhování. Dům může být také jako celoročně obyvatelná chalupa nebo víkendová chalupa. Okolí je nádherné, určené k relaxaci a odpočinku. V blízkosti stezky pro cyklisty, běžecké tratě a další sportovní vyžití. Za domem cca 300 m je klasická oblíbená hospůdka. Naproti domu přes cestu je tenisový kurt, který se pronajímá. Vedle kurtu starý mlýn. Cestou kolem domu a dále do přírody narazíte na krásné velké rybníky určené ke koupání. Prohlídky kdykoli po domluvě. S majiteli nemovitosti je možná výměna za byt v městě Brně.

Obec leží na východním úpatí Českomoravské vrchoviny, asi 10 km severně od Velké Bíteše, kde je přivaděč k dálnici D1 Praha - Brno. V blízkosti protéká potok Halda a nalézá se zde několik rybníků, z nichž největší je Bařina a další např. Halda a Tomkův.
První písemná zmínka o obci je z roku 1349 a byla majetkem osovského panství. Od roku 1537 je obec majetkem náměšťského panství. Ve středu obce najdeme pěkně opravenou kapli pocházející z roku 1872.
Níhov je malá podhorská, částečně rekreační obec s 195 obyvateli a najdeme ji pod východními vrcholky Českomoravské vrchoviny, západním směrem od Tišnova a severním směrem do Velké Bíteše. Obec se rozkládá podél toku říčky Haldy a pod vrcholkem Chochol ( 512 m.n.m.), zvedajícím se severním směrem nad obcí. Západním směrem od obce jsou dva rybníky a jižním směrem jeden rybník. Západnější rybník je Níhovský a podél jeho břehu najdeme několik soukromých chat a penzion.


Informace
  • Typ: Prodej
  • Kategorie: Rodinné domy, Rodinné domy - prodej, Pozemky, Pozemky - prodej, Chaty a chalupy, Chaty a chalupy - prodej
  • Dispozice: Rodinné domy
  • Cena: 2.700.000,- Kč + provize RK
  • Vlastnictví: Osobní
  • Typ objektu: Rodinné domy
  • Obec: Brno-venkov
  • Výměra: 500 m2
  • Stav: Realizováno

Zanechte nám vzkaz

Jméno a příjmení

E-mail

Vzkaz