Developerské projekty

Bytový dům Kadetka

Bytový dům Kadetka je ideálním místem pro ty, kteří hledají komfortní a zároveň klidné městské bydlení ve vyhledávané lokalitě

v Brně – Králově Poli. Největším lákadlem Kadetky je její poloha a v mnoha ohledech i jedinečnost. Atraktivitu bydlení podtrhuje promyšlené architektonické provedení s použitím kvalitních přírodních materiálů.

Komplex Kadetka tvoří 3 elegantní bytové domy s jasně bílými fasádami. Bytové domy jsou situovány uprostřed zeleně, v bezprostřední blízkosti stejnojmenného městského parku Kadetka. První z domů drží uliční čáru ulice Božetěchova, další dva domy v pravidelném rytmu směřují do klidného vnitrobloku směrem k Semilassu.

Podél jižní strany všech tří domů vede komunikace, která vnitroblokem propojuje ulice Božetěchova a Metodějova, prochází veřejnou zahradou a je určena především pro pěší. Z této komunikace se vstupuje do parteru každého domu, kde jsou umístěny vstupní haly navazující na schodiště a výtah.

Každý z bytových domů má 4 podlaží, 5. podlaží je částečně ustoupené. K dispozici jsou byty všech běžných velikostí, a to od 1+kk až po 5+1.

Majitelé bytů ocení chytře navržené půdorysy a prosluněné místnosti. K přízemním bytům patří soukromé zahrádky, všechny ostatní byty mají prostorný balkon nebo terasu.

Parkování je řešeno podzemními garážemi pod každým bytovým domem s celkem 68 parkovacími stáními. Kapacita je dostatečná pro obyvatele i jejich návštěvy, v samotném vnitrobloku není žádné parkování vyhrazeno.

Suterén s garážemi a sklepy má z větší části zatravněnou střechu. Je určena obyvatelům domu pro rekreaci a částečně bude využita pro zahrádky přiléhající k bytům v přízemí. Na nezastavěné ploše najde své místo zeleň i nová výsadba stromů.

Datum realizace: červen 2013 až září 2014

Lokalita: Brno, ul. Božetěchova 13 – viz O lokalitě

Počet bytů (dispozice): 49 (1× 5+1, 8× 4+kk, 5× 3+kk, 12× 2+kk, 23× 1+kk)

Počet nebytových prostor: 1

Počet garáží: 68

Finanční obrat: 193 mil. Kč

 

Rezidence Kopečná

Rezidence Kopečná přitahuje pozornost svou atraktivní polohou. Představuje neopakovatelnou příležitost klidného, komfortního a výjimečného bydlení přímo v centru města a zároveň v historicky nejzajímavější části Brna.

Samotná architektura včetně dispozičního řešení bytů vychází jak z nejlepších tradic brněnské meziválečné funkcionalistické éry, tak i ze současných moderních architektonických trendů. Směrem do ulice je objekt vertikálně traktován pravidelnými liniemi pásových oken, jejichž horizontalita je podpořena akcentem černých rámů oken s meziokenními pásy z černě probarveného skla. Bílá omítková fasáda pak navazuje na dvoupodlažní městský parter domu, obložený deskami ze světlého přírodního kamene – travertinu. Tento kámen pak prostupuje i interiérem společných částí domu – je použit na podlahách podest, obkladech vstupní haly a orámování portálů výtahových dveří.

Byty jsou opatřeny nadstandardními materiály – přírodní dřevěné parkety, obklady se skleněnou mozaikou, posuvná francouzská okna lodžií, dveře s dezénem z přírodní dýhy. Dispoziční řešení bytů je záměrně zvoleno tak, aby poskytovalo velmi pohodlné bydlení. Na vstupní halu navazují dostatečně dimenzované ložnice, šatna, komora, samostatné WC a koupelna. Za dvoukřídlými dveřmi je pak umístěn obývací prostor s vizuálně oddělenou kuchyní.

Obývací prostor je otevřen do klidného vnitrobloku pomocí prosklených stěn s posuvnými dveřmi, které umožňují přístup do velkorysé lodžie.

Nesporným komfortem rezidence je sedmnáct podzemních parkovacích míst, přístupných z ulice pomocí výtahu a vnitroblokové zahrady, která se nachází na střeše podzemního podlaží a je zpřístupněna všem obyvatelům domu. Každá bytová jednotka má vlastní sklepní prostor a společnou kočárkárnu.

Nákupem bytu v rezidenci Kopečná získáte jedinečnou možnost pohodlného a příjemného bydlení v klasickém městském bytovém domě vystavěném podle posledních trendů současné architektury, která nepodléhá krátkodobým módním vlivům. Jedná se o projekt se stabilní architektonickou hodnotou.

Datum realizace: duben 2012 až únor 2014

Lokalita: Brno, ul. Kopečná 33 – viz O lokalitě

Počet bytů (dispozice): 13 (12× 3+kk, 1× 1+kk)

Počet nebytových prostor: 1

Počet garáží: 17